Aktualności
Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - Konopiska
- Szczegóły
- Opublikowano: 29 kwiecień 2023
- Kategoria: Lekka atletyka
- Z.K.
27 kwietnia b.r. w Konopiskach k/Częstochowy odbyły się wojewódzkie eliminacje w biegach przełajowych w ramach Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich - 2023 r. W zawodach wzięła udział nasza ubiegłoroczna finalistka takich zawodów - Zofia Madej oraz startująca po raz pierwszy w tej imprezie jej rówieśniczka Lena Stec. Obie podopieczne trenera Z. Kołodziejczyka wystartowały w biegu na dystansie 1 km w kat. wiekowej U14 mając za rywali również dziewczęta o rok od siebie starsze. W gronie ponad 80 zawodniczek z ich biegu Zofia zameldowała się na mecie jako 5 i tym samym znalazła się w gronie 6 pierwszych, które awansowały do finału ogólnopolskiego /Toruń 1-2.09.2023r/. Lena pobiegło trochę słabiej i ukończyła rywalizację na 31 miejscu ale jak dla debiutantki jest to całkiem dobry punkt wyjściowy do kolejnych zawodów. Gratulujemy !!!
XI Czwartki Lekko Atletyczne - runda 4
- Szczegóły
- Opublikowano: 27 kwiecień 2023
- Kategoria: Lekka atletyka
- Z.K.
28 września minionego roku 2022 rozpoczęliśmy kolejną - XI już edycję Skoczowskich Czwartków Lekkoatletycznych. Za nami 3 rundy jesienne i właśnie zainaugurowaliśmy rundę wiosenną. Pierwsze zawody tej rundy a 4 już w XI edycji przeprowadziliśmy tradycyjnie już w środę 26 kwietnia. Życzymy wszystkim udanych startów i nowych rekordów życiowych. Bogaty fotoreportaż z tej imprezy znajdziecie jak zwykle na portalu OX.pl .
Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m.
- Szczegóły
- Opublikowano: 23 kwiecień 2023
- Kategoria: Lekka atletyka
- Z.K.
Olkusz / małopolska był organizatorem MP seniorów i młodzieżowców - U23 w biegu na dystansie 10 000 m. W zawodach tych wzięła udział po raz pierwszy nasza zawodniczka - Joanna Sikora, która po przebiegnięciu 25 okrążeń stadionu została ostatecznie sklasyfikowana na 24 miejscu w Polsce. Czas Joanny na mecie to - 39:26,99 min. Jest to wynik na poziomie 2 klasy sportowej PZLA. Gratulujemy !!!
Skoczowska Gala Sportu - 2023
- Szczegóły
- Opublikowano: 22 kwiecień 2023
- Kategoria: Lekka atletyka
- Z.K.
21 kwietnia b.r. w hali sportowej SOSiR odbyła się uroczystość wręczenia nagród za osiągnięcia sportowe minionego 2022 roku. Wśród blisko 40 nagrodzonych znaleźli się tradycyjnie również zawodnicy naszej pogórskiej sekcji LA. Joanna Sikora, Julia Chromik, Natalia Szczotka, Anna Szoska, Kamila Andrzejewska, Mikołaj Pisz, Amelia Macieiczek, Antonina Rakus, Zofia Madej, Lena Stec oraz trener - Zdzisław Kołodziejczyk. Życzymy sukcesów w kolejnym 2023 roku !!!.
XXII Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2023
- Szczegóły
- Opublikowano: 16 kwiecień 2023
- Kategoria: Wyniki
- Z.K.
Kolejny raz, 15 kwietnia b.r. spotkaliśmy się na obiektach LKS-u Pogórze aby rywalizować w biegach przełajowych o tytuły najlepszych w powiecie. W zawodach udział wzięło - 123 uczestników ( 73 dziewczęta i 50 chłopców) Najlepsi zawodnicy nagrodzeni zostali: pucharami, medalami i dyplomami. Dla wszystkich tradycyjnie były słodycze i ciepła herbata.
Duży fotoreportaż z tych zawodów znajdziecie na portalu: OX.pl
Czytaj więcej: XXII Powiatowe Biegi Przełajowe - Pogórze 2023

