MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW w LA

Jak co roku, pod koniec sezonu lekkoatletycznego rozgrywanego na stadionie, odbywają się najważniejsze zawody przeznaczone dla grupy wiekowej - młodzik,są to Mistrzostwa Międzywojewódzkie. W tym roku zawody te zostały przeprowadzone w Częstochowie i wzięła w nich udział  czwórka zawodników naszej sekcji. Impreza przeprowadzana pod patronatem PZLA ma swoją kontynuację w postaci rozgrywanych Mistrzostw Polski Młodzików, znanych jako Mały Memoriał J. Kusocińskiego. I właśnie poza walką o medale młodzi lekkoatleci rywalizowali również o prawo startu w tych mistrzostwach. Sztuka ta udała się naszej dyskobolce - Ani Sidoruk, podopiecznej trenera Artura Szczotki, która wprawdzie zajęła 2 miejsce ale wystarczyło to aby dostać powołanie do kadry śląska na zbliżające się MP.

Ania poza srebrnym medalem w dysku (0,75kg) rzuconym na odległość - 35,21 m zdobyła jeszcze brązowy medal w pchnięciu kulą (3kg) - 10,62 m (2 pkt do klasyfikacji PFSM). Bardzo udanie rywalizowali również pozostali nasi lekkoatleci: Magdalena Wrzeszcz na dystansie 300 m z czasem 44,20 zajęła bardzo wysokie - 7 miejsce (1 pkt do klasyfikacji PFSM). Magda jest pierwszy rok młodziczką i jeszcze za rok będzie startowała w tej samej kat. wiekowej, podobnie jak jej kolega klubowy - Wojciech Wysłuch, który również na dystansie 300 m z czasem 40,46 zajął 13 miejsce ustanawiając nowy rekord życiowy. Nową "życiówką" pochwalić się również może Justyna Zwias, która na dystansie 300 m zajęła 14 miejsce z czasem 45,66 s.

Jesteś tutaj: Start Lekka atletyka MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW w LA