Aktualności

39 Bieg Piastów

Na przełomie lutego i marca na Polanie Jakuszyckiej odbyła się 39 edycja Biegu Piastów - najsłynniejszego biegu narciarskiego w Polsce, cieszącego się prestiżem na całym świecie. W biegu głównym, jak i na pozostałych dystansach nie zabrakło reprezentantów naszego klubu.Na królewskim dystansie 50 km techniką klasyczną bardzo dobre 113 miejsce (w swojej kategorii 35) zajął Józef Wojtyła z czasem 3:01.19. Warto dodać, że nie tylko to miejsce w gronie półtora tysiąca startujących jest cenne, ale także fakt iż tylko jeden zawodnik ze Śląska Cieszyńskiego okazał się szybszy od naszego reprezentanta.Równie dobrze poradzili sobie Wojciech i Marcelina Wojtyłowie, którzy startowali w niekrótkim jak dla młodzieżowców biegu na 15 km techniką klasyczną. Wojciech z czasem 0:56.15 zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś Marcelina z czasem 1:04.07 zajęła 1 !! miejsce w kategorii kobiet K16

Jesteś tutaj: Start 39 Bieg Piastów